Nasze referencje

Bogdan – Smolnica koło Gliwic

Do budowy domu pasywnego przygotowywałem się od kilku lat:

  • studiowałem literaturę (pompy ciepła, wentylacja z odzyskiem ciepła, gruntowe wymienniki ciepła, własny prąd z fotowoltaiki)
  • przeglądałem projekty (ukształtowanie bryły budynku i funkcji pomieszczeń, rozmieszczenie okien możliwie tak by latem były w cieniu a jesienią, zimą i wiosną dogrzewały dom).

Na marginesie, wielką  pomoc stanowiły liczne szkice (w tym modelowego domu pasywnego) oraz opisy badań (wydawnictwa Agory, GW) i doświadczeń zachodnich firm (Niemcy, Holandia, Dania ..).

Z takim bagażem i działką z dobrą ekspozycją na południe,  w 2016r. szukałem pilnie projektanta i wykonawcy pod klucz wyobrażonego domu. I znalazłem partnera pana Tomasza Niewelta. Firma WodmetalDom w niespełna rok , w nieustannym dialogu – momentami trudnym, zaprojektowała i wybudowała pod klucz parterowy dom pasywny z nowoczesnymi systemami technicznymi. Mieszkamy w nim od paru miesięcy i jesteśmy bardzo zadowoleni.

Anna z mężem – Gliwice

Do budowy domu przygotowywaliśmy się z dużym wyprzedzeniem podejmując wizyty w nowych domach znajomych, dyskutując z nimi oraz zbierając przeróżne informacje z internetu, czasopism i książek. Bardzo trudno jest odróżnić głośny marketing, pozorne zachwyty nad katalogowymi obrazkami podkolorowanymi w Photoshopie od faktycznie praktycznych rozwiązań, które na domiar idą w parze z estetyką. Jeszcze większym wyzwaniem jest wyobrazić sobie siebie, swoją rodzinę i nieokreśloną przyszłość w murach domu, który ma wyrosnąć na kilkusetmetrowym kawałku łąki. Plany te najpierw podzielił z nami architekt, a następnie urzeczywistniła je firma WodmetalDom.

W naszym przypadku wybór wykonawcy nie był przypadkowy. Już po obserwacji zrealizowanych domów, po analizie przedstawionych projektów, a przede wszystkim po paru bardzo rzeczowych spotkaniach nabraliśmy przekonania, że Pan Tomasz jest wykonawcą, któremu możemy zaufać i z którym potrafimy się dobrze zrozumieć. Ujęła nas przede wszystkim Jego ogromna wiedza i doświadczenie w budownictwie niskoenergetycznym. Potrafił odpowiedzieć na wiele trudnych pytań, na które praktycznie nie znali odpowiedzi inni, potencjalni wykonawcy. Co więcej, Pan Tomasz wyszedł naprzeciw proponując swoje koncepcje i było to niezwykle pomocne w wyborach tych praktycznych, czasami nawet niedrogich, ale zarazem błyskotliwych rozwiązań, spełniających z nawiązką nawet bardzo wymagające kryteria. Z drugiej strony cenimy uczciwość, szlachetne postawy i elastyczność, a takie z pewnością cechują Pana Tomasza i rzeczywiście podczas realizacji mieliśmy możliwość się o tym przekonać.

Firma WodmetalDom zaoferowała nam nie tylko swoje solidne, nowoczesne rozwiązania, które w pełni nas przekonały i sprawują się bardzo dobrze. Firma ta była także otwarta na nowe wyzwania, które ambitnie urzeczywistniła, czasami z nakładem dodatkowej pracy na doprowadzenie ostatecznego efektu do perfekcji. Jednocześnie takie podstawowe elementy sztuki budowlanej jak proste ściany, dobrze wykończony dach czy poprawnie wymierzone schody zostały rzetelnie wykonane. W rezultacie po ukończeniu budowy pozostaje bardzo dobre wrażenie i ogromna satysfakcja. Co więcej, testy szczelności i kamerą termowizyjną potwierdziły, że nasz dom będzie wyjątkowo tani w eksploatacji oraz przyczyni się do troski o środowisko naturalne, prawie nie zużywając zasobów naturalnych i nie emitując smogu.

Nasze marzenia i wyobrażenia, pierwotnie wyrysowane w projekcie budowlanym, zostały doskonale zrealizowane przez Pana Tomasza i jego Firmę. Życzylibyśmy innym osobom, które stają przed wyborem wykonawcy domu, aby mogli wspominać ten niezwykły okres budowania własnego domu tak dobrze jak my, dzięki współpracy z Panem Tomaszem i firmą WodmetalDom.

 

Ania i Darek – Nieborowice

Firma “WodmetalDOM” podjęła się dla nas budowy i wykończenia domu jednorodzinnego. Współpraca od samego początku układała się bardzo dobrze. Wszelkimi formalnościami związanymi z budową zajmował się Pan Tomasz. Za adaptację gotowego projektu, wprowadzenie sugerowanych przez nas zmian fachowe doradztwo przy doborze materiałów i technologii odpowiedzialni byli pracownicy Pana Tomasza. Etap budowy przebiegał szybko i bezproblemowo. Firma otwarta była na ewentualne propozycje zmian które w trakcie budowy „rodziły się” w naszych głowach. Od roku mieszkamy w naszym wymarzonym domu.
Polecamy firmę “WodmetalDOM”

Aneta i Michał – Rybnik

Budowa domu to duże wyzwanie zwłaszcza dla osoby, która robi to pierwszy raz i nie ma doświadczenia . W takiej sytuacji, nie pozostaje nic innego jak poszukać firmy, która zajęłaby się tym fachowo i rzetelnie. Zależało Nam by dom był wybudowany w oparciu o najnowsze technologie i tu bezcenna okazała się pomoc Pana Tomasza Niewelt. Już po pierwszym spotkaniu wiedzieliśmy że możemy powierzyć budowę Panu Tomkowi. Wiosną 2015 roku ruszyła budowa Naszego domu niskoenergetycznego. Z perspektywy czasu muszę przyznać, że był to bardzo trafny wybór. Roboty przebiegały naprawdę szybko. Każda faza budowy była zsynchronizowana z następstwem tak, aby nie tracić czasu. Miło było patrzeć na rosnący z dnia na dzień dom. Mojej głowy nie zaprzątała troska o materiały budowlane, sprzęt. Warto wspomnieć o fachowości kierownika budowy oraz solidności poszczególnych ekip wykonawczych. Prace zakończyły się w lutym 2016 roku i pierwsze święta Wielkiej nocy już spędziliśmy w naszym wymarzonym domu. Dziś mija prawie rok od kiedy mieszkamy. Za nami pierwsza zima i to dość sroga bo temperatury w nocy spadały do ok -25’c. Budynek jest bardzo ciepły, pompa ciepła sprawdza się rewelacyjnie. Każdemu gorąco polecam współpracę z firmą WodmetalDom.

Artur – Orzesze

Polecam gorąco firmę budowlaną Pana Tomasza Niewelt. Firma wykonała najpierw projekt, a później dom niskoenergetyczny. Podczas budowy domu firma wykazywała się fachowością, a kontakt z zespołem nadzorujący był na najwyższym poziomie. Jakiekolwiek problemy rozwiązywane były szybko i sprawnie przez co dziś mogę cieszyć się moim nowym domem. Gorąco polecam firmę WodmetalDom z Rybnika.

Joanna i Artur – Rybnik

Przygotowując się do budowy domu, poszukując nowych technologii  spotkaliśmy na naszej drodze Pana Tomasza Niewelt- właściciela firmy WodmetalDom, której powierzyliśmy budowę naszego wymarzonego niskoenergetycznego domu.

Firma zajmowała się budową domu kompleksowo: od projektu aż pod klucz na każdym etapie wykazując profesjonalne podejście, służąc nam dobrą radą, podpowiadając najlepsze rozwiązania ale także uwzględniając nasze uwagi i dostosowując się do naszych potrzeb.

Projekt domu powstał na bazie naszych własnych sugestii- dom miał być parterowy o powierzchni 150m² ogrzewany wyłącznie pompą ciepła.

Założony plan wykonywany był zgodnie z umówionymi terminami. Każdy etap budowy realizowany był przez wyspecjalizowaną, sprawną ekipę, która doskonale znała swoje zadania i wywiązywała się z nich bez zarzutu. Nawet jeśli zdarzały się nieliczne niedociągnięcia, pracownicy cierpliwie uwzględniali nasze uwagi i dokonywali poprawek aż do osiągnięcia zadowalającego nas efektu. Prace budowlane trwały niespełna 9 miesięcy.

W chwili obecnej, kiedy od dwóch miesięcy zamieszkujemy w nowo wybudowanym domu możemy bez wątpienia powiedzieć, że firma WodMetalDom  jest zdecydowanie godna polecenia. Zapewnia nie tylko komfort cieplny budynku stosując najnowsze technologie dostępne na rynku ale także komfort psychiczny inwestorów podczas jego powstawania.

Iwona i Dawid Moskwa – Gorzyce

Firma budowlana “WodmetalDOM” zaprojektowała nasz dom niskoenergetyczny w Gorzycach, jak również dostarczała potrzebne materiały budowlane i urządzenia w bardzo konkurencyjnych cenach. Dobra współpraca zaczęła się już na etapie tworzenia projektu. Pan Tomasz przyjął nawet funkcję kierownika budowy naszego domu. Nigdy nie zabrakło go na budowie, a teraz wiemy jak jest to ważne podczas realizacji wszystkich robót. Pracownicy jego firmy również służyli radą w potrzebnym momencie. Nic nie było odkładane na później. Bardzo profesjonalne podejście do klienta.

Mam przyjemności podziękować całej ekipie firmy za dobrą współpracę i za to, że w ciągu 2 lat mogliśmy się wprowadzić do naszego wymarzonego, ciepłego i taniego w utrzymaniu domu.

Firma “WodmetalDOM” w pełni zasługuje na bardzo dobrą opinię. Możemy się polecić każdemu, kto ma jeszcze jakieś wątpliwości. Pozdrawiamy.

Hanna i Michał Moskwa – Pszów

Z przyjemnością chcemy wystawić rekomendacje firmie WodmetalDom. Szukaliśmy wykonawcy, który wykona dla nas prace samodzielnie, minimalizując nasze zaangażowanie. Planowanie budowy od momentu ustaleń umowy po wykonanie poszczególnych etapów przebiegało sprawnie i bez problemów (mimo naszych ciągłych zmian, dlatego dziękujemy za cierpliwość)

Firma pomagała w załatwieniu wszelkich formalności związanych z budową w sposób bezstresowy, czyli za nas. Wizyty na budowie były czystą formalnością, a zarazem przyjemnością. Dobry szybki i bezproblemowy kontakt z właścicielem Tomaszem Niewelt oraz ich kierownikiem budowy Marcinem Hlubek, a także indywidualne podejście to wielki atut WodmetalDom-u.

Jeśli interesuje Cię budownictwo niskoenergetyczne, a także nowoczesne rozwiązania technologiczne takie jak rekuperacja, pompy ciepła i wiele innych ta firma jest właściwie dla Ciebie.